Ieškoti šiame dienoraštyje

Puslapiai

2014 m. liepos 24 d., ketvirtadienis

Jei meras tavo draugas, į bendruomenę gali nebekreipti dėmesio

Būtent taip būtų galima paaiškinti UAB „Sky Star Catering“ norą gauti licenciją prekiauti alkoholiu kavinėje įsikūrusioje Arklių g. 18, šalia ISM vadybos ir ekonomikos universiteto. Nepaisant to, kad leidimui prekiauti alkoholiu šioje vietoje nepritaria Vilniaus Senamiesčio bendruomenė, kad Vilniaus Arkivyskupijos, kuri nuomoja patalpas kavinei, nuomos sutartyje numatyta, kad alkoholiu ten nebus prekiaujama, taip pat nepaisant ISM studentų nuomonės ir oficialaus rektoriaus kreipimosi į savivaldybę, nepaisant Vyriausybės atstovo įspėjimo, kad licencijos išdavimas galimai pažeistų įstatymą ir Vyriausybės atstovas kreiptųsi dėl sprendimo panaikinimo , Vilniaus miesto taryba priima bendruomenės nuomonei prieštaraujantį sprendimą. Neatsižvelgta ir į savivaldybės Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijos nuomonę. Visą diskusiją galite išklausyti Vilniaus miesto tarybos posėdžio įraše nuo 45 iki 82 minutės (http://www.vilnius.lt/lit/Savivaldybes_tarybos_posedis_Nr_58/151499).
                           O dabar, kaip sakoma, tik garsiai pasamprotausiu, kam Vilniaus merui A. Zuokui reikėjo nertis iš kailio, kad būtų priimtas sprendimas pritarti licencijos prekiauti alkoholiu išdavimui. Meras labai aktyviai pasakojo, kai alkoholiu neva prekiaujama kitų universitetų kavinėse, nors paskui pasitaisė, kad „formaliai ne“, o tai reiškia, kad licencijų ten nėra, o jei ir prekiaujama tai yra įstatymo pažeidimas, kuriuo reikėtų susirūpinti, o ne pateikinėti, kaip neva precedentinį pavyzdį. Manau, kad mero meilė UAB „Sky Star Catering“ yra ne taip sunku paaiškinti, juk minėta įmonė maitina aviakompanijos „Airlituanica“, kurios „krikštatėvis“ ir yra meras, keleivius. Gal pasiknisus ir įdomesnių dalykų būtų galima rasti. Labai įdomiai skamba pasvarstymai, kaip gerai, kai mokslo institucijos teritorijoje bus mokoma kultūringai gerti ir labai juokingai skamba vienos iš tarybos narių pasisakymas, kad prestižiniuose Jungtinės Karalystės universitetuose veikia net po kelis alaus barus. Tai tarybos narei reikėtų pavartyti britų sveikatos specialistų ataskaitas ir pasižiūrėti, kaip Jungtinė Karalystė atrodo pagal alkoholio suvartojimą ir kiek ten yra problemų dėl jaunimo girtavimo.

                           Ir pabaigai, siūlau įsivaizduoti situaciją, kad jūs savo asmeniniame kieme kažkam išnuomojat sandėliuką ir sutartyje numatote, kad ten bus galima pardavinėti tik ledus. Jūsų nuomininkas, nors sandėliuką ir išsinuomavo lengvatinėmis sąlygomis dėl to, kad sutiko išpildyti jūsų norus, staiga persigalvoja ir paprašo leidimo jūsų sandėliuke jūsų kieme pilstyti nestiprų (tik iki 22 %) alų ir paprašo tam licencijos. Svarbiausi, kad merui ir tarybos nariams nusispjauti į jūsų norus, nusispjauti į visų jūsų kaimynų prašymą neatidaryti dar vienos skylės, nusispjauti ir į kitus prašymus. Licencija išduodama ir jūsų sandėliuke pradeda rinktis rajono bomžai, o apie savo poilsį kieme galite pamiršti.  Sakysite restoranas juk ne skylė kokia ir ne spirituotą alų pilstys, bet čia juk principo klausimas ar ne? O gal man reikėtų pabandyti paprašyti gauti licenciją prekiauti alkoholiu mero kieme?

Komentarų nėra: